تصاوير منتخب

۰

همایش آموزش خانواده دهستان رضوان در مهدیه اسماعیل آباد برگزار شد.+تصاویر

مجموعه :گزارش محافل مذهبی

همایش  آموزش خانواده دهستان رضوان در مهدیه اسماعیل آباد برگزار شد.+تصاویر

به گزارش پایگاه حفظ و حیا و عفت مادر ارجمند  بی بی ام فروه سلام الله علیها صبح  امروز پنج شنبه  11 آذز ماه1395 حجت الاسلام امرالله گیوی نهاوندی، کارشناس و محقق صدا و سیما و بنیانگذار سبک شیرین سازی زندگی در کشور  در  همایش بزرگ خانواده که با همت دهیاری و شوراهای اسلامی و مدارس دهستان رضوان  در مهدیه اسماعیل آباد نوق رفسنجان برگزار شده بود  با تأکید بر شیرین سازی زندگی در خانواده گفت: اگر خانواده زندگی  شیرینی داشته باشند فرزندانی‌که در این خانواده تربیت می شوند پدران و مادران موفق آینده کشور خواهند بود.

 وی با اظهار تأسف از اینکه زندگی های امروز تلخ است، گفت: اکثر خانواده ها درایران زندگی شیرینی ندارند از این رو طرحی را به نام شیرین سازی زندگی ارائه کرده ام که دارای چندین پیام است.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی افزایش‌ آمارطلاق در جامعه را یکی از دلایل تلخی زندگی‌خانواده دانست و افزود: از هر یکصد ازدواج انجام شده در کشور 27 ازدواج به طلاق منجر می شود ضمن این که در استان ها وضعیت بدتر از آمار کلی کشور است.

 
حجت الاسلام گیوی نهاوندی افزود: وقتی زندگی ها شیرین نیست منجر به طلاق و جدایی می شود و هیچ دختر و پسری نیست که وقتی ازدواج می‌کنند در ذهن شان نیز خطور نمی کند که ممکن است یک روزی از یکدیگر جدا شوند.

عدم شادی و نشاط در خانواده منجر به طلاق می شود

وی با اشاره به این که عدم شادی و نشاط در خانواده که منجر به طلاق زن و شوهر می شود اولین پیام شیرین سازی  زندگی است گفت: می شود شیرین زندگی کرد  دومین پیام شیرین سازی خانواده و سومین پیام شیرین سازی زندگی این است که زن و شوهر برای شیرین سازی زندگی باید با کمک یکدیگر زندگی را برای خودشان  شیرین کنند.

 وی افزود: برای داشتن یک زندگی شیرین و تربیت فرزندان صالح خوب در چنین زندگی باید اصول شیرین سازی زندگی را در محیط خانواده رعایت کنند.

 این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه در ادامه با تأکید بر اینکه برای شیرین سازی زندگی باید تابع اصولی و رعایت اصولی بود گفت: اصل اول شیرین سازی زندگی اصل مهم احترام متقابل زن و شوهر به یکدیگر است.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی از محبت متقابل به عنوان اصل دوم شیرین سازی زندگی زن و شوهر دانست و افزود: زن و شوهر باید دائم به یکدیگر محبت کنند اما متأسفانه بسیاری از خانه ها و خانواده ها محبت در بین آنها به کلی از بین رفته است و زن و شوهر احساس می‌کنند دو نفر دشمن درکنار یکدیگر قرارگرفته اند و این در حالی است که زن و شوهر از نگاه اسلام عاشق و معشوقی هستند که در کنار یکدیگر قرارگرفته اند.

به گفته وی به هر میزان که از مهر و محبت بین زن و شوهر کاسته شود به همان میزان از شیرینی زندگی زن و شوهرکاسته می شود و به همان میزان از زندگی اسلامی و سبک اسلامی بی بهره می شوند.

 برخی از روابط بین شوهر روابط عاشقانه نیست روابط ظالمانه است

وی با اشاره به اینکه برخی از روابط بین زن و شوهر روابط عاشقانه نیست و روابط ظالمانه است افزود: امروز در برخی از زندگی ها زن به شوهر ظلم می کند و از آن طرف شوهر به زن ظلم می‌کند و در نتیجه هر دو به فرزندان خود ظلم می‌کنند و بچه ها نیز به پدر و مادر ظلم می‌کنند چون فضایی که زن و شوهر به وجود آورده اند یک فضای اسلامی و انسانی نیست.

 حجت الاسلام گیوی نهاوندی یکی از راههای برون رفت از چنین وضعیتی را برگشت به فضای اسلامی و انسانی و محبت دائم زن و شوهر نسبت به یکدیگر دانست و افزود: ابراز محبت زن و شوهر با سه شیوه محبت گفتاری، محبت رفتاری و محبت نوشتاری امکان پذیر است.

 وی در ادامه با اظهار تأسف از این که افراد در اظهار محبت به یکدیگر کم کاری می کنند یاد آورشد: بیان کلمات محبت آمیز از سوی شوهر چقدر بیشتر باشد محبت زن نسبت به شوهر بیشتر می شود و کلمات محبت آمیز هیچگاه برای زن تکراری نیست و احساس خستگی نمی کند.

 کارشناس و محقق صدا و سیما همچنین با اشاره به حدیثی از پیامبراکرم(ص) گفت: وقتی مردی نسبت به همسرش اظهار محبت می‌کند، محبت مرد چنان شیرینی در ذهن زن ایجاد می کند که تا ابد محبت مرد از ذهن و کام زن خارج نمی شود.

 حجت الاسلام گیوی نهاوندی گفت: امروز در اروپا این دستور پیامبراکرم(ص) عمل می شود اما ما امت پیامبراکرم(ص) معتقدیم زن باید خودش محبت مرد را درک کند و لازم نیست به زبان گفته شود در حالیکه زن باید ابراز محبت مرد را از گوش بشنود.

 به گفته وی، زن و شوهر باید مقابل فرزندان خود نسبت به یکدیگر اظهار محبت کنند در حالیکه محبت زن و شوهر در غیاب فرزندان است اما دعواهای آنها مقابل فرزندان است.

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تأکید کرد: زندگی یک هنر است و زن و شوهر باید این هنر را داشته باشند تا آن را تمرین کنند تا زندگی آنها شیرین شود.


درصدی از طلاق عاطفی بر اکثر خانواده‌ها حاکم است

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه در اکثر خانواده‌ها درصدی طلاق عاطفی حاکم است، تصریح کرد: یکی از معیارهای سنجش این درصد طلاق در خانواده می‌تواند میزان لذت و لحظه‌شماری زوجین برای رفتن به خانه و کنار یکدیگر باشد.

 

حجت الاسلام گیوی نهاوندی با طرح این پرسش که آیا واقعاً اکنون این گونه است، بیان کرد: امروز در برخی خانواده ها، مرد برای اینکه بعد از کار به خانواده برود عزا می‌گیرد و یا زن مانند بید می‌لرزد که همسرش به خانه بر‌گردد.

 

به گفته وی در طلاق عاطفی دل و روح همسران سال‌ها است که از هم جدا شده و نتیجه این گونه طلاق افسردگی عمومی و غمگین بودن جامعه است.

 

این کارشناس مذهبی و مشاور امور خانواده ادامه داد: در حال حاضر در چهره افراد غمی پنهان وجود دارد که در تحقیقات انجام شده گفته اند چون در خانه به ما خوش نمی‌گذرد و حال آنکه  ازدواج می‌کنیم که به ما خوش بگذرد چرا که دین اسلام دین نشاط و شادی است و زن و شوهر باید نشاط آفرین باشند.

 

حجت الاسلام گیوی نهاوندی با تاکید بر اینکه خداوند زیبایی را دوست دارد و ما به عنوان بندگان خدا نیز باید همیشه شاد و لبخند بر چهره داشته باشیم، گفت: اما متاسفانه بسیاری از مردم انگار کشتی آنان غرق شده در زندگی شاد نیستند.

زوجین محبت در زندگی را با سه روش محبت کلامی، رفتاری و نوشتاری نهادینه کنند

حجت الاسلام گیوی نهاوندی گفت: خداوند در آیه ی 21 سوره ی روم، به اصل وجود عشق و احساس محبت متقابل بین زن و شوهر اشاره و فرموده:«از نشانه های خداوند این است که از نوع خودتان، همسرانی برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و میانتان دوستی و رحمت نهاد».

 

وی با تاکید بر اینکه باید زوجین محبت در زندگی با سه روش محبت کلامی، رفتاری و نوشتاری نهادینه کنند، ادامه داد: زن و شوهر باید همیشه به یکدیگر ابراز علاقه کنند و رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند « این گفتار مرد به همسرش که «من تو را دوست دارم »، هرگز از قلب زن بیرون نمی رود».

 

کارشناس مذهبی و مشاور امور خانواده، آراستگی و تامین نیاز جنسی متقابل را از دیگر اصول شیرین‌سازی زندگی عنوان کرد و افزود: متاسفانه 80 درصد طلاق ها از عدم تامین نیازی جنسی زوجین ناشی می‌شود.

لازم به تذکر است این همایش با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان و دهیاری و شورای اسلامی اسماعیل آباد نوق و مربیان ومدارس دهستان رضوان با حضور کارشناس پیشگیری آسیب های اجتماعی اداره آموزش پرورش شهرستان رفسنجان آقای محمد رضا خانی و آقای جعفری رئیس شورای اسلامی اسماعیل آباد وآقای حاج اکبر رضایی شریف  فرمانده پایگاه شهید باهنر اسماعیل آبادو  آقای  محسن رضایی شریف دهیار  و والدین دانش آموزان مدارس و جمعی از مردم خداجوی دهستان رضوان برگزار گردید  . در این مراسم معنوی با تلاوت آیاتی چند از کلام الله توسط آقای رضایی شریف و با اجرای آقای محمدرضا محسنی پور مدیر  مدرسه راهنمایی راه و دانش  اسماعیل آباد همراه بود.

آقای حاج احمد جعفری رئیس شورای اسلامی و آقای رضایی شریف  دهیار اسماعیل آباد نوق در گفتگوی خبری با این پایگاه مذهبی  از بزرگورانی که با حضور و همت خود  این همایش رازینت دادند تقدیر و تشکر نمودند.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی